Ragıp Tüzün Cad. Üçev Sok. No : / 2 A Yenimahalle

Ankara Profesyonel Erkek Manikür Hizmetleri

Toplumda her ne kadar daha çok kadınlar için olduğu düşünülse de erkeklerde manikür ve pedikür işlemlerine gereksinim duyarlar. Erkeklerde, gündelik fizyolojik hareketlerinin ve gelişiminin getirisiyle el bakımı gerçekleştirmek durumunda kalır. Erkek manikür hizmetleri sayesinde tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerinde tırnak çevresinde ortaya çıkan “ölü deri” faktöründen kurtulabilmeleri mümkündür. Bu şekilde ellerdeki hijyenik ve sağlıklı olduğu gibi hoş bir görünümün ortaya çıkartılabilmesi sağlanır.

Erkeklerde Manikür Ne Kadar Süreyle Yaptırılmalı?

Bilimsel araştırmalara göre erkeklerde manikür gibi el bakım işlemlerinde 10 günlük periyoda sadık kalınması gerekir. Erkek manikür işlemleri sadece ellerdeki görsellik açısından değil aynı zamanda da sağlık yönünden de çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Çünkü ellerde uzayan tırnaklar, “tırnak batması” gibi bir sağlık durumunun ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle tırnak çevresinde oluşan ve “şeytan tırnağı” olarak isimlendirilen etkenlerin, ölü derilerin atılmasını sağlayan tek yöntem olan manikür işlemleri, el sağlığı açısından elzem bakım uygulamalarından birisidir.

Erkek Manikür Uygulamalarının Avantajları

Düzenli olarak yaptırılacak manikür uygulamaları sayesinde el ve tırnak çevresindeki rahatsızlıklara karşı en iyi şekilde koruma sağlanır. Bu şekilde ellerin hoş, estetik ve temiz bir görünüme sahip olmasının dışında gündelik yaşam akışı içerisinde çok rahatsız eden el sağlığı problemleri ile mücadele etmek zorunda kalınmamasını sağlıyor. Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen erkek manikür işlemleri sayesinde el ve ayak tırnaklarında ortaya çıkan tüm problemlerden kurtulabilmek ve uzun süreli kalıcılık gösterecek bir hijyen standardı oluşturulabiliyor.

Ağır çalışma koşullarının bulunduğu ortamlarda gerçekleştirilen çalışmalar, özellikle de ellerde çok ciddi yıpranmaya neden olur. Nasır oluşumu, tırnak batması, şeytan tırnağı vb. niteliklerde pek çok el sağlığı sorunlarıyla da çok sık karşı karşıya kalınır. Ancak yoğun ve sert çalışma koşullarında ellerin korunması ve manikür uygulamalarının yaptırılması ellerin her zaman temiz, sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olabilmesine yardımcı olur. Bu şekilde hayatın her alanında ellerde meydana gelen sağlık sorunlarıyla uğraşmak ya da sorunları gizlemeye çalışmak durumunda da kalınmaz. Bu yüzden mutlaka düzenli olarak erkeklerinde manikür yaptırmaları gerekir.

Ankara’da manikür yapan erkek kuaförleri arasında en geniş müşteri ağına sahip A-Z erkek kuaförü, tırnak batması ve erkek kişisel bakımı konusunda Yenimahalle başta olmak üzere birçok bölgede müşterilerine hizmet vermektedir.

bir yorum bırakın